Symbol Kuaför Programı

Programımızdan Bazı Ekran Görüntüleri
a1 a2 a3 a4 a5 a6 a7 a8 a9 a10 a11 a12

Symbol Kuaför Programı Tanıtım

SymbolYazılım tarafından günümüz A ve A+ salonlarının tüm ihtiyaçları doğrultusunda pratik, hızlı ve kolay kullanım prensibi ile hareket ederek hazırlanmış olan Symbol Kuaför Programı, bugün için Türkiyenin en gelişmiş kuaför programıdır. En büyük artımız sektördeki en büyük salonlarla çalışmamız,  eksiklerini bilmemiz, çözümler üretmemizdir.

Günümüzün tek ya da zincir modern kuaför salonlarının her geçen gün artan salon içi ve dışı bilgi akışı ve ön muhasebe ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanmış olan programda, işletme sahiplerinin salonları ile ilgili görmek ve bilmek istedikleri tüm detaylar, en ince ayrıntısına kadar 100 ün üzerindeki raporlarda günlük, aylık ve istenirse yıllık olarak renkli grafikler eşliğinde verilebilmektedir.

Müşterilere yönelik hazırlanabilecek pazarlama faaliyetlerinde kullanabilen her türlü bilgiyi bünyesinde barındıran Symbol Kuaför Programı, veri kaybına yol açmayan yapısı ve güvenliği ile de bir işletmecinin her türlü beklentisine karşılık verebilmektedir.

Türkiye’ de kuaför salonlarında yaşanan sıkıntı ve sorunların benzer özellikler taşıdığı göz önüne alındığında bu sıkıntıları bilmek ve önleyici yaptırımları uygulayabilmek, her geçen gün artan rekabet ve azalan kar marjları dikkate alındığında büyük önem taşımaktadır. Bugün bütün salon sahipleri, masrafların sürekli artmasına karşılık, salon cirolarında aynı artışın sağlanmaması konusunda ortak bir düşünceyi paylaşmaktadır.

Symbol Yazılım tüm bu sebeplerden dolayı, günümüz modern salonlarının artan bilgi ve ihtiyaçlarına karşılık vermekte ve teknolojiden yararlanarak salonlarda Ciro, Kasa, Borç & Alacak takibini yapmakta, Müşteri ve Personel verimliliğini ölçebilmekte, soru ve sorunlarına cevaplar arayan işletme sahiplerine çözümler önermektedir.

Symbol Yazılım danışmanlığında yapılacak çalışmalarla, salonların internet üzerinden birbirleriyle haberleşmesi, Müşteri Takip, Personel Takip gibi tüm otomasyon ihtiyaçlarına Symbol Kuaför Programı karşılık vermektedir.

Symbol Kuaför Programının Bazı Özellikleri

Kullanıcı Yetkilendirme : Programa İzin verdiğiniz kişiler girebilir ve izin verdiğiniz bölümlere girebilir. Ayrıca Görme, Yazma ve Silme yetkilerini her bölüm için verebilirsiniz. Daha sı da var. Kasiyerinize sadece o günkü adisyonları girsin geçmiş adisyonlara girmesin, görmesin, değiştiremesin diyebilirsiniz.

Online – Offline Bağlantı : Eğer birden fazla salonunuz varsa isterseniz banka sistemleri gibi bilgilerinizi tek bir merkezde toplayabilirsiniz. Şubelerde girilen bilgiler otomatik merkeze işlenir. Şubelerdeki bilgisayarda hiçbir veri olmaz. Şube bilgisayarı yansa, çalınsa hiçbir veri kaybınız olmaz. Ayrıca dizüstü bilgisayarınıza programı kurduğumuzda dünyanın neresinde olursanız olun ( internetiniz olması yeterli ) tüm salonlarınızdaki bilgileri görebilir, kayıt ve silme işlemi yapabilirsiniz.

Hatırlatmalar : Symbol Kuaför Programını açıp şifrenizi girdikten sonra otomatik olarak; O günkü Müşteri Doğum Günlerinizi, Müşteri Evlilik Yıldönümlerinizi, Personel Doğum-Evlilik Yıldönümlerini, Müşteri Randevularını (Hangi Müşteri Saat Kaçta Hangi Servisler İçin Hangi Personele Randevusu Var),  Firmalara bugün vadesi gelen ödemelerinizi görebilirsiniz. Ayrıca isterseniz yine aynı bölümden geçmiş veya ileriki bir tarihteki hatırlatmaları da görebilirsiniz. Örneğin; Bugünden yarınki notlarımızı, hatırlatmalarımızı görebiliriz.

Müşteri : Müşteri bilgi kartlarınızı girebilirsiniz. ( Adı Soyadı, doğum tarihi, evlilik tarihi, cinsiyeti, ev-iş adresi, meslek, e-mail, cep telefon, saç rengi, beyazlık oranı vb )  Müşteri boya kartlarını girebilirsiniz. (Ne zaman gelmiş, hangi boya formülleri uygulanmış görebilirsiniz. Müşteri adisyon girişi yapıldıktan sonra; Müşteriniz kaç defa gelmiş, ne kadar ciro bırakmış, ne kadar nakit, ne kadar kredi kartı, ne kadar veresiye satış yapılmış, kaç fön, kaç kesim, kaç manikür vb servisler almış, hangi personel hangi tarihte ne tür hizmet yapmış kaç paraya yapmış görebilirsiniz. İsterseniz müşterinizin her geldiğinde fotoğraflarını çeker programa kayıt edebilirsiniz. Böylelikle tarih sıralı müşteri albümünüz oluşur.

Personel : Personelinizin kimlik bilgilerini, resmini, maaş ve hizmet-ürün primlerini girebilirsiniz. Ay sonunda otomatik maaşı ve primleri hesaplanır. Ay içerisinde aldığı avansları girebilir ve ay sonunda hangi personelinize ne kadar ödeme yapacağınızı görebilirsiniz. Müşteri adisyon girişi yapıldıktan sonra; Personel performanslarınızı görebilirsiniz. 2 tarih arasında hangi personeliniz kaç fön kaç TL, kaç boya, kaç TL kaç kesim kaç TL vb yapmış görebilirsiniz. Ayrıca personelleriniz ay ay yıl boyunca ne kadar hizmet, ne kadar ürün cirosu yapmış görebilirsiniz. Ayın personeli raporunda seçtiğiniz ay da en fazla ciro yapan ilk 3 personelinizin resimli bir raporunu alıp salonunuzun istediğiniz bölümüne asabilirsiniz.

Stok : Ürünleriniz Grup (Boyalar, Şampuanlar, Açıcılar, Serumlar  vb) ve Markaya (Loreal, Wella, Goldwell vb) göre gruplayabilirsiniz. Barkod okuyucunuz varsa Alımlarınızı, Satışlarınızı ve Salon içindeki kullanılan malzemelerin çıkışlarını pratik bir şekilde yapabilirsiniz) Her bir ürününüz için kaç tane alınmış, kaç tane diğer salonunuza çıkış olmuş, kaç tane salonda tüketilmiş, kaç tane satılmış ve elinizde kaç tane ve kaç TL lik kalmış görebilirsiniz. Firmalara sipariş verirken ise size yardımcı olması açısından bu ay ne kadar tüketmişsem sadece o kadar sipariş vermeniz için size firma ve grup bazlı rapor sunar.

Firma : Ürün aldığınız firmalara olan borçlarınızı, ödemelerinizi görebilirsiniz. Hesap Extrelerini alabilirsiniz.  Hangi firmadan ne kadar ürün almışınız görebilirsiniz.

Salon Masraf : Salonunuzda yaptığınız masraflarını gruplu olarak ay ay veya gün gün görebilirisiniz. Örneğin : Kira, Elektrik, Su, Telefon, Gazete & Dergi, Mutfak, Vergi vb masraflarınızı Ocak, Şubat, Mart … Kasım, Aralık, Toplam olarak görebilirisiniz. Aynı rapordan ay ay hepsinin toplamını görebilirsiniz.

Kasa & Banka : Programımızdan Ana kasa ve kasiyerin günlük kasasının takibini yapabilirsiniz. Günlük adisyonlardaki nakit girişleri, kasadan çıkan masraf, personel avanslarınızı, firma ödemelerinizi girerek gün sonundaki kasada paranın takibini yapabilirsiniz. Ayrıca Pos makinelerinin bağlı bulunduğu banka hesaplarınızı takip edebilirisiniz. Adisyonu kapatırken ödeme kredi kartı ise program hangi pos cihazından çekim yaptığınız bilgisini ister buna göre pos hesabınıza çekim tutarını ilave eder.

Sms : Symbol Kuaför Programın dan ileri düzey toplu sms gönderebilirsiniz.  Müşterilerinizi “doğum tarihi, evlilik tarihi, ziyaret tarihi, müşteri tipi-grubu, cinsiyet, meslek, yaş grubu, saç beyazlık oranı, doğal saç rengi, şehir, bölge, ziyaret miktarı, harcama tutarı, hizmet-ürün grubu-markası-tipi ve borç durumuna” göre süzmenize olanak tanır. Symbol SMS programı sayesinde, son derece verimli ve geri dönüş oranı yüksek Toplu SMS Kampanyaları düzenleyebilirsiniz.

Raporlar : 100 ün üzerinde genel ve detaylı raporlar alabilirsiniz.  İstediğiniz raporu ilgili grubu seçerek kolay bir şekilde ekrandan, yazıcıdan, excel, word, acrobatreader  formatında alabilirsiniz.

Rapor Grupları : Satış Raporları (12 adet),  Personel Raporları (11), İstatistik Raporları (30) ,  Genel Raporlar ( 5 ),  Cari Raporlar ( 8 ),  Stok Raporları ( 9 ),  Finans Raporları ( 6 ),  Masraf Raporları ( 2 ),  Kasa Raporları ( 8 ), Sarf Raporları ( 2 ),  Sipariş Raporları ( 2 ),  Ajanda & Randevu Raporları ( 4 ),  Diğer Raporlar ( 5 ) . . .

Yedek Alma : Symbol Kuaför Programının yedeklemesini manual veya otomatik olarak yapabilirsiniz. Programın otomatik yedek almasını istiyorsanız hangi saatlerde yedek almasını istiyorsanız belirtmeniz yeterli ( Sabah : 10:00, Öğlen : 13:00, Akşam : 20:00 vb ) Ayrıca isterseniz program şu saatte  bilgisayarınızı otomatik olarak kapatsın diyebilirsiniz.